Svet-Stranek.cz
POJĎME SI VZPOMENOUT NA VESMÍRNOU ŘEČ
REIKI ENERGIE

Vliv negativních pocitů na naše zdraví:POJĎME SI VZPOMENOUT NA VESMÍRNOU ŘEČ

Vliv negativních pocitů na naše zdraví

KDO MÁ VNITŘNÍ SVOBODU, DÁVÁ SVOBODU VŠEM. KDO JI NEMÁ, OSTATNÍM BERE.
Když mám v pořádku duši, mám funkční játra.
Když mám perfektní játra, mám dobrý krevní tlak.
Když mám dobrý krevní tlak, včetně dostatku železa, tak mi dobře funguje mozek.
Když dostatečně funguje mozek, funguje také termoregulační centrum.
 
Neexistuje zdravá duše a nemocné tělo,
tak jako neexistuje nemocná duše a zdravé tělo
POŘÁDEK V DUŠI JE URČUJÍCÍ PRO COKOLIV
OFICIÁLNÍ DEFINICE ZDRAVÍ ZNÍ - JE TO STAV ÚPLNÉ TĚLESNÉ, DUŠEVNÍ A SOCIÁLNÍ POHODY.
ZDRAVÍ JE SCHOPNOST ZVLÁDAT PROBLÉMY KAŽDODENNÍHO ŽIVOTA. POKUD ČLOVĚK MÁ VŮLI JE ZVLÁDAT, JE ZDRAVÝ. POKUD VŠAK ŽIVOT UŽ ZVLÁDAT NEMŮŽE, NEMÁ MOC, ZAČNE BÝT NEMOCNÝ.
 
Nejdůležitější negativní pocity, které nám poškozují zdraví :
ZÁVIST- NENÁVIST- KŘIVDA - ZLOBA  
LÍTOST - ŽÁRLIVOST
Když máme nějakou zlou myšlenku, časem na ni zapomeneme, ale už ji máme v sobě a ona s námi pracuje. Zkusme napsat na papír, jakýkoliv negativní problém, neboť už tím se toho problému zříkáme. Je to naše cesta, jak se sebou začít dělat pořádek. Je to jeden z prvních kroků.
Když se trápíme, jakýmsi způsobem věci předurčujeme, programujeme si něco a věci se pak odvíjejí jinak. Jsme naprogramovaní, dochází ke střetu a z toho onemocníme.
 
DNEŠNÍ STRACH NENÍ DNEŠNÍM STRACHEM
 
Vytvářejme si takový vztah k sobě, abychom viděli především vstupní problém, který můžeme zvládnout. Problémy do kterých ještě nemůžeme vstupovat nechme na později.
 
Každý orgán v našem těle má mimo svého fyziologického poslání také svojí duchovní dimenzi. Např. žaludek a tlusté střevo jsou ovládány strachem. Např. se začínají objevovat nějaké problémy s tlustým střevem - hemeroidy, zácpy. Kdo ví něco o meridiánech, které kontrolují svaly nebo svalové skupiny a dávají informaci dříve, než se tento orgán začne rozpadat, ví, o čem hovoříme. Přes meridián tlustého střeva nás může bolet rameno. Půjdeme k lékaři a on poví, že je to léty a píchne nám injekci. Tím se sice otupí bolest, což je řeč těla - tedy zatlačíme projev těla, ale vznikne následný problém - ledviny (podle pěti elementů tlusté střevo vyživuje ledviny a jeho párový orgán, močový měchýř).
 
LEDVINY se energeticky oslabí kvůli neuspořádaným mezilidským vztahům. Nejde vždy o to, zda jste s někým pohádaný. Jde o to, koho si nosíme v sobě, koho nemůžeme zpracovat, kdo nám vadí. Nevyrovnaný mezilidský vztah vede k vnitřní agresi, to vede k nadprodukci adrenalinu a ten se usazuje v ledvinách. Z toho jsou ledvinové kameny. To ale pokračuje přes meridián ledviny - otékají kotníky nebo je problém s dýcháním, bolest v hrudní kosti.
 
CO JE TO CHŘIPKA? Jsou to neuspořádané ledviny. A do toho přijde bacil. Normálně jsme schopní zpracovat kde co, ale v momentě, kdy je něco neuspořádané, stačí jakýkoliv závan a máme chřipku.
 
Po ledvinách pokračuje MOČOVÝ MĚCHÝŘ. Dráha močového měchýře začíná mezi očima, jde přes hlavu, tam se to rozchází a kontroluje zádové vzpřimovače a točí se. Zdvojená dráha se spojí pod kolenem a končí pod malíčkem na noze. Celá záda jsou problémem močového měchýře. Jeden problém ze sta je skutečný problém se zády. Jinak je to záležitost zádového svalstva, které na základě toho, že přes ně prochází dráhy močového měchýře a které paralyzují tyto svaly, nám znemožní pohyb ( hexenšus, ústřel). Je to záležitost svalstva. ZÁDA NEBOLÍ. To jsou omyly, které medicína produkuje, aby nemusela akceptovat energetické souvislosti v těle. Jiné je, když jsou polámané obratle, dochází k jejich vydření, když je velký nedostatek vápníku nebo vzniká Bechtěrev (chronické zánětlivé onemocnění). Ale to jsou výjimky.
 
Už jen to, že začínáme mít rýmu a my jsme prochladli. Podstatné je to že nám teče z nosu, něco nebo někoho jsem někde nezvládli, scvrkly se nám ledviny. Měli bychom hledat, co kde máme nevyřešené a tím zmizí problém s rýmou. Toto je hledání cesty k sobě. Když se "rozběhnou" ledviny a močový měchýř, u žen začnou gynekologické problémy s prostatou. Toto je též jedna ze dvou příčin neplodnosti. Problém prostaty může např. spočívat v tom, že jsou nepořádky mezi nemocným a např. jeho tchýní. Neumí se domluvit, stále ho to štve ...
 
K duši (SOLAR PLEXUS) patří 6 základních orgánů - žlučník, játra, slinivka, slezina, žaludek a nadledvinky. Když dušička začne strádat, orgány jeden za druhým začínají vypovídat službu nebo zhoršují svojí aktivitu. Žlučník a játra jsou tzv. lapači všech našich zážitkových problémů. Trápí nás něco? Naštval nás někdo? Nemůžeme někomu něco odpustit? Někdo mi nevrátil peníze? Chce si někdo půjčit peníze a my mu je nechceme dát? Hryže nás žlučník. Proto, neboť se stavíme do polohy napětí.
 
ŽLUČNÍK je sice po pravé straně, ale dráha žlučníku začíná při vnějším očním koutku a jde přes hlavu. Proto vznikají migrenózní stavy, bolí hlava - tzn. potíže se žlučníkem. Probouzíme se v noci? Mezi 23.00 a 1.00 hodinou v noci, je jeho největší aktivita, takže proto se probouzíme. Když máme ráno pocit, že vidíme hůře, je to proto, že usínáme s problémem. A trvá to nějaké dvě hodiny, než se rozkoukáme. Je to už na hraně, když fungujeme jak tak bez brýlí, ale už žlučník upozorňuje, že se začíná trápit a je v nás problém, který nemáme vyřešený.
 
KRČNÍ PÁTEŘ, s krční páteří nemá nic společného. Jde o křeč šíjového svalstva. Zatuhnou - žlučník volá o pomoc. Máme-li vyoperovaný žlučník, nevyřešíme vůbec nic, neboť energetické dráhy žlučníku zůstávají. Dráha žlučníku vychází ze spodiny lebeční a kontroluje nám šíjové svalstvo. To čemu se říká do konce života. Žlučníková dráha prochází ramenem, kontroluje mezižeberní svalstvo, ale také kyčelní koluby a kolena.
 
Problémy s kyčelním kloubem jsou ŽLUČNÍK. O kolena se mimo žlučníku ještě dělí játra a slezina. To že kloub bolí, to není záležitost opotřebovaného kloubu, to jsou bolesti všeho okolo.
 
Před problémem se nedá utéct. Jak ho nebudeme řešit, jestli ho nepojmenujeme, tak se nezruší. KŘIVDA cvičí s každým třetím. Lítost je nejzrádnější pocit, který existuje. Všechny ostatní pocity se dají člověku vymluvit, ale lítost ne.
 
STRACH je pocit, který nemá žádnou hodnotu. Čeho se bojíme, na to si pojďme sáhnout. Trápit se pro jiného nemá smysl, protože my můžeme pomoct jinému, a trápit se za něj nemá význam. Jak problém, který vnímáme, s námi cvičí a my ho najdeme, protože ho chceme najít, a pojmenujeme ho - problém se vyřeší. Křivda - on nám sice ublížil, ale mi mu nemůžeme nic udělat,  budeme mu muset odpustit. Bez odpuštění není uzdravení. To není problém toho člověka, to je náš problém. Je třeba pojmenovat to, co mě rozhodilo, co mě trápí a dát tomu název. Pojmenovaný problém přestává být problémem
 
Pojmenováním problému se dostáváme v 90% zpět do pohody. Jsou ale lidé, kteří prošli v životě čímkoliv a nepoučili se. Chodí jako na připínáčcích, přitom je rozhazují dál a stěžují si, jaký mají život. Musíme se pustit do pojmenování elementárních příčin našich nešťastných pocitů.
 
JÁTRA, je to největší tkáň v těle. Když nedostávají dost energie, už je to vážné a nastartují další problém - plíce, srdeční obal. Proto jsou časté noční úmrtí (mezi 1.00 - 3.00 hodinou v noci mají játra největší aktivitu). Když játra začnou a nemají dost energie, lidé mívají v noci křeče, probouzí se v noci, neboť jim je zle, protože si játra seberou energii ze srdce a srdce se zastaví. Přes játra prochází úplně všechno. Každý z nás tam má nasbíraných mnoho nešťasných věcí a proto si musíme "hlídat" destruktivní pocity.
 
Přes játra jde lítost, úzkost, strach, zlost, křivdy a játra se starají také o nízký kravní tlak. Ledviny vyrábí vysoký krevní tlak, játra nízký. Ve spojitosti s játry se projevuje nedostatek hořčíku (modřiny) a když máme nedostatek železa, máme chudokrevnost - špatně se přenáší kyslík do mozku a jsme unavení.
 
ÚNAVOVÝ SYNDROM je záležitostí nedostatečné funkčnosti ledvin. Nejhorší je to, že játra nebolí. Když jiné orgány upozorní bolest, játra nikdy. Mohou se pouze nafukovat. Ale mezitím pokazí, co se dá, protože když játra dobře nefungují, tak se zhoršuje metabolizmus. Plynatost, meteorizmus, bublání v těle, sklony k průjmům, nechutenství (v pudu sebezáchovy mají nadprodukci šťáv v žaludku, ten pak odmítá stravu), až po nedostatečné čistění tkání, neboť je nedostatečný krevní tlak, takže se nečistí tkáň.
 
GLAUKOMICKÉ ZMĚNY NA OČÍCH - ZÁKALY, to je též od jater. skvrny - hovoří se stařecké skvrny. Ne, jsou to jaterní skvrny. Nejsou závislé na věku, jsou závislé na stavu duše. Proč se přisuzují starší generaci? Staří rodiče si mysleli, že když dají dětem všechno, že se dočkají vděčnosti, ale to je velký omyl. Je to záležitost trápení se, strádání, atd.
 
SLEZINA A SLINIVKA, slezina je orgán, o kterém se ještě před 10-ti lety hovořilo, že je celkem zbytečný a když se nevědělo, kde se chytit problému s krví, tak se slezina vyoperovala. Neboť slezina je odstředivka pro odstraňování právě lymfatických nečistot (lymfa je tělová míza, tekutina). Lymfa se uvolňuje z krve a je tlačena přes svalová vlákna, nabaluje na sebe tuky, cukry, kde co, na druhé straně jsou to vlásečnice žilního systému, které to do sebe naberou. Poškození sleziny nastává pocitem osamělosti. Díky tomu bolí kolena z vnitřní strany a cítíme to při chůzi z kopce nebo ze schodů. Když nás bolí kolena do kopce, jsou to játra a žlučník.
 
Když se nám to stane a my víme, o čem je řeč, je dobré dát si otázku: KDO MI CHYBÍ, PROČ SE TRÁPÍM? Opět je to otočením se do svého vnitra. Uvědomíme si, že si zase vytváříme v sobě nějaký nepořádek, který je našim produktem a vůbec nám nikdo cizí nemusel ublížit. Všechno je našim produktem. Celé přežívání života v srdci.
 
Když si vytvoříme těžký pocit lítosti, křivd, tak je život jedno velké slzavé údolí. Udělejme si pořádek v sobě, abychom se zbavili příčin potíží a v těchto intencích pak funguje naše pohoda. Nehovoříce o tom, že co jsme, to vyzařujeme. Když jsme v pohodě, tato pohoda z nás vyzařuje a takové lidi potkáváme. Potkáváme se se stejnými lidmi - rovný rovného si hledá. Na tomto principu funguje také sdružování.
 
POJEM STAŘECKÁ CUKROVKA, není pravda, to je jen proto, neboť ve vyšším věku je to nejčastější. Děti odešly, nechali nás tak. Toto neštěstí v podstatě oslovuje pankreas. Pankreas se nerozpadne z jiného důvodu než z vnitřního neštěstí.
 
NIKDO - KDO JE NEMOCNÝ, si nezaslouží politování. Nemocnému máme pomoci, ale nesmíme ho litovat. To je stejné, jako když se kolega opije někde v hospodě a my budeme nad ním plakat. Nebudeme, odsoudíme ho. Velmi rychle. Je třeba se naučit podívat se na svět střízlivě. Proto hledejme cestu k sobě, rozpouštějme v sobě vnitřní tenze. Pokud nám to nejde, tak se snažme - najděme si někoho na komunikaci, je třeba zvolit nějaký způsob, neboť se nedá jít stále jedním směrem.
 
NADLEDVINKY, jsou nejcitlivější orgán endokrinního systému. Vyrábí velké množství látek. Patří sem všechny antialergeny. Díky funkčnosti nadledvinek nebudou mít děti alergii a ani my. Nebude vitiligo, padání vlasů, AIDS, SARS, atd. Máme v sobě všechno. Nadledvinky začnou vynechávat tehdy, když je problém se žlučníkem a játry. Tím se nabourá základní funkce hormonů, feromonů, atd. Začínáme ztrácet náladu. Přes "pořádek", který se v nás děje, přestávají se produkovat hormony "zodpovědné" za naši náladu.
 
Už jen zamyslet se sám nad sebou je obrovský start pro člověka, už jen to chtění: chtít začít řešit můj vztah. Přeci jen tím, že si nebudeme připouštět věci, které nemůžeme změnit.
 
SRDCE - srdcový obal. Plíce (4. energetický zdroj). Skutečných problémů se srdcem nebývá až tak mnoho. Spíše jde o jeho okolí. Perikard - osrdečník je spojený se stavy úzkosti a lidé to přenášejí na srdce. Je to o nevědomosti a ochotě cosi si přiznat. Namísto toho, aby člověk, který už trošku cosi ví, si řekl - aha, píchá mě při srdíčku - to znamená - je tu jakési upozornění, že mám jít zítra tam a tam a mně se nechce a mám z toho strach. Když si to přizná, verbalizuje to a rozjede se to. Perikard není nebezpečný z hlediska zdravotního, spíše z hlediska psychického a jeho dopadu. Verbalizovaný problém přestává být problémem. Ale co se stane - lidé začnou mít strach, čím si umocní úzkosti a potom se potíže roztáčí. V nejlepším případě se to pojmenuje angina pectoris, příp. člověk skončí na chorobném "rozběhnutí se" nějakého jiného orgánu. Od perikardu nás též může bolet ruka, ženy bolí od perikardu také z boku prsa. Když je to "nešťastné" u žen, tak v místech, kde je dráha perikardu, se vyrábí uzliny. Tyto uzliny se vytvořily až po strachu.
 
PLÍCE - je to párový orgán tlustého střeva. A každý plicní problém je ve spojitosti se strachem. Někdo si poví, no dobře, ale když přijde nějaká infekce....! Když je člověk v pohodě, tak mu to nevadí. Všechno čeká jen na naši nepřipravenost. Když budeme v pohodě, můžeme chodit v mraze s krátkým rukávem a neonemocníme.
 
Když dostatečně funguje MOZEK, funguje také termoregulační centrum. Je to o tom, že člověk chce se sebou něco dělat a ví, že pořádek v duši je určující pro cokoliv. Třeba si uvědomit, že je tu souvislost s energetickými dráhami. Např. ruka - je spojená s energetickými dráhami srdce, osrdečníku, plic, tenkého i tlustého střeva - těchto 5 drah si ruku "rozebralo". Nejčastěji to bývá tlusté střevo. Proto nemůžeme kývat rukou. Můžeme dělat jakoukoliv činnost, teda když si natáhneme ruku, je třeba vědět, že každý natažený sval se upraví do 48 hodin. To, co je potom už, je problém. Přes toto místo se hlásí některá z energetických drah. Když vrzají klouby, jde o zkrácení šlach a zmenší se tak vůle kloubů (ohybnost). Je to sice fyziologická záležitost, ale začíná to též přes některý orgán, jinak by se šlachy nezkrátily.
 
Problém neseme v sobě. Když se to přebere, šlachy se uvolní a kloub bude chodit dobře. Když se vydírají klouby, svědčí to o tom, že nepořádek v těle je. Nadledvinky se starají o kloubové mazivo.
 
KŘÍŽOVÁ OBLAST - je oblast větru a chladu. Ukazuje, jak prochází dráha močového měchýře. V křížové oblasti kličkuje, proto se této oblasti říká oblast větru a chladu. Je to nejvýraznější prostor pro zvýraznění problémů s močovým měchýřem. Před močovým měchýřem jsou ledviny a to jsou mezilidské vztahy. My se trápíme s mezilidskými vztahy, např. že se lidé k nám zle chovají. My je nebereme takové, jací jsou. v tom je problém lidí. Entikoterapie pracuje na vytváření vnitřní svobody člověka.
 
LOKET - je kontrolovaný tlustým střevem. Onen tenisový loket, o kterém se tak často říká, to je záležitost tenkého střeva. Většinou se vyrábí obklady, obstřiky, ale to, že mezi tím se zhoršuje vylučování vápníku v tenkém střevu a přestávají se dostávat živiny, to už nikdo nesleduje. Kdybychom ovládali tyto souvislosti, tak se nebude řešit loket, kterým se i tak nic nevyřeší, ale bude se pátrat po principu strachu, který poškozuje tenké střevo. Potom by nebylo nebezpečí vzniku osteoporózy. Při osteoporóze v podstatě jde jen o nabourání tenkého střeva ve spojitosti s úzkostí.
 
Zjistíme, tak jako u RAKOVINY, že nikdo se do rakoviny nedostal smíchy, že každý se k ní protrápil. Žena, která má osteoporózu, se též trápí. Při osteoporóze jde o disfunkčnost tenkého střeva.
 
ŠTÍTNÁ ŽLÁZA - jako takový je to problém velmi zřídkavý, že tomu ani neuvěříme. To co se považuje za "štítnou žlázu", je strach. Je to jakoby zhmotnění problému žaludku, a žaludek - to je strach. Je to asi tak - strach se projevuje svíráním žaludku a má to vliv i na jiné orgány. Strach nám tahá krk - jak se píše v románech : "Otevřely se dveře a všem se strachem sevřelo hrdlo".
 
EKZÉMY = JÁTRA - při vyšetření ekzému je zbytečné přijít s dítětem, neboť původcem je matka.
 
LUPENKA (PSORIÁZA) - je kombinací jater a tlustého střeva. Je to intoxikace organizmu přes nabourané tlusté střevo - nečistoty jdou do krve a ty se dostávají na povrch.
 
HOŘKOST V ÚSTECH - to je nadprodukce játrových a žaludečních šťáv.
 
PÁLENÍ ŽÁHY - rada: 2 lžičky plnotučné hořčice zhltnout. Hořčina se spojí s kyselinami a je nám dobře.
 
Narodili jsme se s dostatečnou citlivostí ve vztahu k sobě, vztahu k okolí a též ve vztahu okolí k nám. Když tyto vztahy nezvládneme, tak je to proto, že naše citlivost je vyšší, než citlivost, se kterou jsme se narodili. Za nárůst této citlivosti může některý z našich rodičů, který se na nás zavěsil. Hovoří se o zavěšení se duše na duši. To je tím, že se duše ve společnosti nectí, nepracuje se sní. Hovoří se jen všeobecně o psychice, to je ale o ničem. Moudří rodiče se nezavěsí na svoje děti. Moudří se sice můžou zavěsit, ale v 18ti letech je sice s těžkým srdcem propustí.
 
HLOUPÍ RODIČE visí na dětech celý život. Tím v sobě vyrábí nepořádek v duši a dětem tím dávají za úkol očištění duše na zemi. Když je na nás zavěšený některý z našich rodičů, tak nám ze 100% bere 40% hned ze startu, co je téměř polovina síly osobnosti. Z 60% se dá žít. Ale když nastane problém, propadáváme se, saháme do rezerv, dochází k druhotnému rozpadu osobnosti a potíže začínají.
 
NEUKONČENÁ RODIČOVSKÁ LÁSKA - přechází v lásku patologickou a lásku vražednou. Když si se sebou někoho nesu, moje citlivost je mnohem vyšší a já pak vztahy nezvládám. Právě kvůli tomu se naplní žlučník kamením, neboť mnohem hektičtěji přežíváme věci, které u jiného člověka přejdou a tak nevyrábí škody. Kvůli tomu se někteří např. chlapci nežení, děvčata se nevdávají, utíkají k alkoholu, do drog, skáčou z mostu. Rodiče svoje dítě nepropustili. Dítě se v určitém období života dostává do polohy nezvládnutí života. Je jedno, zda jde o žijícího, nebo nežijícího rodiče, vazby nekončí úmrtím.
 
DÍTĚ v průběhu těhotenství vždy POŠKODÍ MATKA, jinak poškozené dítě nevzniká. Všechny mozkové obrny, disfunkce apod., hledáme-li pravou příčinu a ona se vždycky najde, je že matka se potřebuje osvobodit. Když se problém nepojmenuje, celý život žije v neštěstí, protože právě ona má poškozené dítě.
 
Je to nerozum lidí, že nepropouští svoje děti. Může to být záležitost několika generací. Místo toho, aby se podívali na sebe, tak se otočili na svoje děti. Tyto děti už nemají šanci najít si pohodového člověka, neboť si hledají stejně postihnutého, někoho, kdo si také nese břemeno. Tak dochází k degeneraci rodů. Děti mají přijít do života rodičů a odejít.
 
KOMUNIKACÍ O POCITECH se tyto věci dají posunout do neškodné polohy, neboť tyto věci se dají najít. Dají se najít poměrně lehce, neboť když nyní přežíváme nějaký strach nebo křivdu a budeme se o tom bavit, tak nám naskočí celá šňůra těchto pocitů.
 
Existují různé přípravky, ale nejvyšší ze všeho je komunikace o pocitech. Lidé se mezi sebou baví o jiných lidech, o věcech, o situacích. Tzn. o ničem, nic to nevyřeší z mého nitra. My se máme bavit o pocitu z lidí, o pocitu z věcí a o pocitu ze situací. Pocit je přetavená vnější realita naší duše. Když mluvíme o pocitech, tak v podstatě dostáváme ze sebe ven nánosy vytvořené našim nerozumným přijímáním věcí. Když si najdeme partnera, s kterým se dá hovořit o pocitech, tak z dostávání se z hrubých současných věcí se dostaneme až k věcem, na které si jinak nevzpomeneme.
 
NAŠE DUŠE sídlí v oblasti SOLAR PLEXUS (sluneční pleteně), pod hrudní kostí uprostřed. Není v člověku většího bohatství, jako je jeho duše. S duší je třeba spolupracovat. Jak se o duši nestaráme, dochází k psychosomatickým chorobám. Pro každého člověka nad 18 let, je nejdůležitějším člověkem on sám.
JE DŮLEŽITÉ MILOVAT SÁM SEBE - V TOM
NENÍ PÝCHA ANI SOBECTVÍ
návštěvníků stránky
celkem11 787
tento týden10
dnes3